Dönem Projesi Hazırlama

Öğrencilerin kendi kişisel gelişimlerine katkı sunmak, mezuniyet gerekliliklerini sağlamak ve en nihayetinde akademik literatüre katkı sunmak amacıyla meydana getirmekte oldukları dönem projesi hazırlama aşamasının çok fazla ciddiye alınmadığını düşünüyoruz. Durumun bu halde olmasında öncelikle standardizasyon problemleri ciddi düzeyde etkili olmaktadır. Buna ek olarak danışman öğretim üyelerinin yüksek lisans projelerini ciddiye almamasıdır. Son olarak halkayı tamamlayan ise eğitim programlarına devam eden öğrencinin kendisidir. Elbette tüm akademik camianın kapsamlı bir araştırma yapması ve konuyu bütünüyle ele alması son derece sağlıklı olacaktır. Ancak yalnızca yukarıdaki üç sebep bile dönem projesi hazırlama aşamasındaki eksikleri görmek adına yeterli görünmektedir.

Peki bizler öğrenci olarak ne yapabiliriz? Açıkçası sistemsel konulara odaklanmak yerine bizim önerimiz kendimizi geliştirmek olmalıdır. Eğer ki üniversitenizdeki danışman öğretim üyesi size yeterince destek olmuyorsa, sizin tez yazım sürecini araştırmanız gerekiyor. Eğer bunu yapamıyorsanız ya da yapmak istemiyorsanız önerimiz profesyonel hizmet almanız olacaktır. Konuyla ilgili destek almak için bizimle iletişime geçerseniz sizlere memnuniyetle yardımcı olmak isteriz. Yüksek lisans projeleriyle alakalı pek çok alanda hizmet veriyoruz. Şimdi aşağıda bu konulara ayrı ayrı başlıklar halinde odaklanalım.

 

 

 

I. Dönem Projesi Hazırlama Danışmanlığı

İlk olarak gereksinim duyan talebeler için dönem projesi hazırlama danışmanlığı faaliyetlerimizden bahsetmek isteriz. Burada lisansüstü programlarda eğitim gören talebelerimiz doğrudan hedef kitlemiz olmaktadır. Özellikle özel hayatında ve iş hayatında çeşitli sorumlulukları olan bireyler dönem projesi hazırlama noktasında yeterli vakti bulmakta problem yaşamaktadır. Hal böyle olunca ne yapacağını bilemez duruma gelmekte ve söz konusu problemi nasıl ortadan kaldıracağını araştırmaya koyulmaktadır. İşte tam bu noktada profesyonel tez danışmanlık hizmeti sunan bizim gibi işletmelerden destek alınması süreçle alakalı size önemli yarar sağlayabilir.

 

 

 

II. Dönem Projesi Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle üzerinde durulması icap eden konuların başında ne yapmak istediğinize net karar vermeniz geliyor. Çünkü rotası belirli olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemeyeceğinden dolayı, sizin de dönem projesi nasıl hazırlanır? Sorusuna yanıt mı aradığınız yoksa yüksek lisans dönem projesi hazırlama noktasında hizmet mi almak istediğiniz son derece mühim bir konudur. Süreçle alakalı olarak işlemlerin nasıl yapıldığıyla alakalı aşağıda maddeler halinde sıralıyoruz. Tezsiz yüksek lisans projesi hazırlarken izlenecek adımlar şu şekildedir:

 • Hazırlayacağınız akademik çalışmanın ön koşullarını araştırmak ve danışmanla görüşmek,
 • Devamında enstitü yazım kılavuzunu incelemek ve danışmanla tekar mutabık olmak,
 • Dönem projesi konusu belirlemek,
 • Araştırma yöntemi belirlemek (önerimiz literatür taraması şeklinde proje yazmanızdır),
 • Kaynak taraması yapmak,
 • Taslak plan oluşturmak (içindekiler tablosu),
 • Okuma ve yazma aşamaları ile danışman ara kontrolleri,
 • Enstitü yazım kılavuzuna göre dönem projesi hazırlama formatının edit yapılması,
 • Son kontroller ve proje teslimi.

 

 

III. Dönem Projesi Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yukarıdaki başlık üzerinde anlatılanları dikkate aldığınız takdirde dönem projesi hazırlama aşamasında ciddi manada sorun yaşamanız neredeyse mümkün değildir. Üzerine bir de dönem projesi hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? Başlığı altında birkaç noktaya değineceğiz ve siz bunlara dikkat ederseniz emin olunuz neredeyse hiçbir sorun yaşamadan başarı ile mezun olmanız mümkün hale gelecektir. Kısaca ifade etmek gerekirse tezsiz yüksek lisans projesi yazarken dikkat edilecekler aşağıda madde madde sıralanmıştır. Bunlar:

 • Bilmediğiniz konu başlıklarında bilimsel araştırma yapmayınız.
 • Uzman olmadığınız disiplin ilgi alanlarına girmeyiniz.
 • Mümkünse herhangi bir saha araştırma yapmayınız (anket analizi veya SPSS veri analizi gibi).
 • Tek seferde çalışmayı bitirmeyiniz.
 • Danışmanla her aşamada görüşünüz.
 • Danışman taleplerini dikkate alınız. Mümkün değilse kendisine açıklayınız.
 • Kesinlikle intihal yapmayınız.
 • Kullandığınız kaynakları arşivleyiniz.
 • Yüksek lisans dönem projesi yazım sürecinde planlama yapınız ve süreyi uzatmayınız.

 

 

IV. Dönem Projesi Danışmanlığı Ücretleri

Sonuç olarak tezsiz programlardaki öğrencilerin dönem projesi hazırlama aşamasıyla alakalı olarak yapmaları gereken ortadadır. Buna ek olarak dönem projesi danışmanlığı ücretleriyle ilgili olarak kısa bilgiler paylaşalım. Düzenli olarak makalelerimizi inceleyenler bilirler ki bu şekilde fiyat bilgisi paylaşmayı doğru bulmuyoruz. Yine de ısrar edenler için ortalama düzeyde bir çalışma için sınır çizelim. Ücretle ilgili fikir vermeden bunların her daim değişkenlik göstereceğini özenle vurgulamak isteriz.

Yapabileceğimiz nitelikte ve uzmanlığımızın bulunduğu disiplinde tezsiz yüksek lisans dönem projesi olduğunu varsayalı. Devamında ise maksimum 35 – 40 sayfa olacağını, istatistik veri analizi olmayacağını ve teslim tarihine en az 1 ay olduğunu varsayalım. İşte bu nitelikteki bir yüksek lisans projesinin ücreti 7.000 ile 8.000 TL arasındadır. Başvuru yapmak ya da bilgi almak adına bizimle irtibat kurmanızı rica ediyoruz. Yapılacak inceleme neticesinde yaklaşık değil, %100 net ücret teklifini almanız sizler için daha gerçekçi ve doğru olacaktır. Detaylarla ilgili iletişime geçmeniz durumunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.