Kitap Özeti Hazırlama

Açıkça ifade etmek gerekirse toplum olarak okumayı seven bir millet değiliz. Son zamanlarda bu konuda olumlu gelişmeler söz konusu olsa dahi kitap özeti hazırlama hizmeti ile alakalı faaliyet gösteren bir kurum olarak insanlarımızın maalesef ki çok az kitap okuduğunu gözlemleme şansına sahibiz. Gelişen teknolojik imkanlarla birlikte artık kitap okuma olanakları iyi azalmış ve belirli bir kesim ciddi manada kitap okuma süreci ile alakalı gayret gösteriyor olsa dahi toplumun genelinde bunun yansıması mümkün olmamaktadır. Elbette kitap okuma konusunda durum bu şekildeyken bir de yazma konusu var ki orada durum daha kötüdür. Şimdi farklı başlıklar halinde bu hususla ilgili bilgileri ortaya koyalım.

1. Kitap Özeti Hazırlama Danışmanlığı

Ağırlıklı olarak eğitim hayatında kitap özeti hazırlama noktasında talepler vardır. Çünkü kitabı okumak tek başına yeterli değildir. Kitabın birkaç sayfalık özeti ilgili kitabın ana fikrini algılama noktasında son derece faydalı olacaktır. Ancak bunu öğrencilerin tam manasıyla yaptığını ifade etmek pek kolay değildir. Tam bu noktada kitap özeti danışmanlığı noktasında faaliyet verdiğimizi ifade etmek isteriz. Bu hizmet sayesinde dilerseniz istediğiniz kitabın özetini sizlere sunabiliyor.

2. Akademik Kitap Özeti Danışmanlığı

Yapılan incelemeler neticesinde akademik kitap özeti danışmanlığı dediğimizde normal kitaplardan pek bir fark olmasa dahi mühim olan akademik içerikli olarak farklı bir ayrım söz konusu olmasıdır. Halbuki kitap özeti hazırlama tüm kitap kategorilerinde aynı şekilde yapılır.

3. Kitap Özeti Nasıl Hazırlanır?

Aslında bu incelemeyi yapan kişilerin iki farklı kategoriye ayrıldığı gözlemlenir. Bunlardan ilki kitap özetini kendi hazırlayacak olanlar ikincisi ise kitap özeti hazırlama hususunda profesyonel destek almayı düşünen kimselerdir. Özellikle kendileri bu işlemi yapacak öğrenciler için kitap özeti nasıl hazırlanır sorusuna yanıt vermeye çalışalım. Öncelikle elimizde bir sihirli değnek olmadığını, tamamen olması gerektiği gibi normal bir insanın yapacağı şekilde özetleri hazırladığımızı ifade etmek isteriz. Açıkçası burada olması gereken talep edilen kitap her neyse onun tamamen okunması ve istenen ölçüt ve sınırlarda özetinin hazırlanmasıdır. Yani yaptığımız tek şey ilgili kitabı okumaya başlamak ve istenen miktarda özet çıkarmaktır. Çoğu durumda bizim inanılmaz işler çıkarttığımızı düşünüyor olsanız dahi bu doğru bir inanış değildir. Açıkçası buradaki anahtar kelime zamanı iyi kullanmaktır.

4. Kitap Özeti Hazırlama Teknikleri Nelerdir?

Aslında üst başlıkta kısaca değindiğimiz gibi kitap özeti hazırlama teknikleri nelerdir? Diye bir soru gelmiş. Tekrar üzerinden geçmek gerekirse bu işin sihirli bir yanı yoktur. Olması gereken belirli bir emek ortaya koymak ve bu emeği teknik bilgi ile birleştirip özeti hazırlamaktır. Kısacası bizim mesleğimiz bu olduğu için belki ortalama bir öğrenciye göre daha hızlı olarak akademik içerikli kitapların özetlerini çıkarabiliriz. Ancak bizim yaptığımız bu işi dünyadaki diğer yapanlardan farklı değildir.

5. Kitap Özeti Hazırlama Ücretleri

Pek çok kez vurgulandığı üzere kitap özeti hazırlama ücretleri hakkında çeşitli teklifler bize ulaşmaktadır. Ancak biz neye göre teklif vereceğiz? Kitap belirli değildir, kitabın kaç sayfa olduğu belirli değildir, kaç kelime veya sayfa özet istendiği belli değildir ve hepsi bir yana istenen formatta bir sayfada 200 kelime mi olacak yoksa 500 kelime bunların hiçbiri belli değildir. Kısacası bizim teklif oluşturabilmemiz için kitap özeti hazırlama taleplerinizi açık şekilde ortaya koymanız gerekiyor. Eğer yukarıda ifade edilen sorulara yanıt verirseniz  sizlerle net ücret paylaşabiliriz.

6. Kitap Özeti Örnekleri

Bazı öğrencilerin bize verdiği bilgiler ve kendi gözlemlerimize göre internet üzerinde bolca kitap özeti örnekleri bulunmaktadır. Bunlar genellikle dünya klasikleri ve yeryüzünde bolca kaynak bulunan kitaplardır. Ancak bunları kim hazırladı ve hangi amaca göre meydana getirildi inanın en ufak bir fikrimiz yoktur. Hepsinden önemlisi bunların hiçbirisi orijinal değildir ve çok büyük ihtimalle onlarca kez farklı öğrenciler tarafından kullanılmıştır. Oysa öğretmenlerin ya da danışman öğretim üyelerinin sizden beklentisi kitap özeti hazırlama aşamasında tamamen özgün ve orijinal cümlelerle özeti ortaya koymanızdır. Burada mühim olan iyi veya kötüyü çıkarmak değil tamamen size ait görüşlerin ve odaklanan noktaların özete yansıtılmasıdır. Bu sebepledir ki her daim önerimiz kendiniz bu çalışmaya ortaya koymasıdır. Eğer bu mümkün değilse profesyonel destek almak adına bizim iletişime geçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Kitap özeti hazırlama işlemleri özel bir teknik gerektirmiyor. Daha doğrusu elimizde sihirli bir değnek olmadığından dolayı söz konusu kitabı okuyor ve talebe göre çıkartılması istenen özeti ortaya koyuyoruz. Hiçbir durumda internetten özet araştırma veya bunları değiştirip yazma gibi işlem yapılmaz. Yaptığımız işlem dürüst şekilde kitap okumak ve bunun özetini çıkarmaktır.

Kitap özeti hazırlama konusunda, içerikte aşırı teknik ifadeler yer almıyorsa belirli bir bölüm sınırlaması yer almamaktadır. Ancak nadiren bile olsa felsefe, tıp veya diş hekimliği gibi alanlarda çalışmaları kabul edemediğimiz olmaktadır.

Kitap özeti siparişi vermek için öncelikle kitabın adı ve basım bilgileri gerekmektedir. Eğer kitap bizde yoksa sipariş etmemiz gerekir. Yeterli zamanınız varsa bu işlemleri sizin yerinize hazırlayacağımızdan dolayı bize iletmeniz gereken kitap basım-yayım bilgileri ve özetle ilgili tercihiniz varsa bunları bize bildirmeniz olacaktır.