1. İnternet Sitesi Kullanım Koşulları

Öncelikle web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Web sitemizin ziyaret edilmesi ve/veya herhangi bir şekilde kullanılması ‘’Kullanım Koşulları’’nı kabul ettiğiniz manasına gelmektedir. Siteyi kullanmadan önce bu şartları öğrenmek için lütfen burada ifade edilen internet sitesi kullanım koşullarını ve sözleşmenin tamamını inceleyiniz. Eğer sizin açınızdan uygun olmayan hususlar söz konusu ise web sayfamızı kullanmayınız. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz, koşulları kabul ettiğiniz manasına gelmektedir.

www.tezofis.com sözleşme metninde kısaca web sitesi, web sayfası, hizmeti sunan, site, internet sayfası biçiminde ifade edilecektir. Siteyi ziyaret eden kullanıcılar ise kısaca siz, kullanıcı veya ziyaretçi biçiminde ifade edilecektir.

Burada ortaya konulan tüm hususlar yasal sözleşme niteliğindedir. Kullanıcı olarak web sayfasını kullanmanız, bu sözleşmeyi kabul ettiğiniz manasına gelmektedir. Web sitesi, uygun gördüğü anda mevcut hüküm ve koşulları değiştirme hakkını saklı tutar ve dilediği anda web sayfasının belirli bir kısmını ya da içeriğin tamamını tek taraflı değiştirme hakkına sahiptir. Kullanıcılar bu koşulları kabul etmiş sayılır. Sayfayı ziyaret eden kullanıcılar, üyelik ve diğer hizmetleri kullanmak için bilgi talep edildiğinde, bu hizmeti kullanmak istiyorsa doğru bilgi vereceğini taahhüt eder. Gerçeğe aykırı bilgi verildiğinin tespit edilmesi durumunda web sitesi üyeliği sonlandırma hakkında sahiptir.

Burada bahsedilen tüm hususlarla alakalı Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır. Yasalara uygun olmak koşulu ile tüm haklarınız saklıdır. Olası uyuşmazlıklar durumunda İstanbul Asliye Ticaret Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili bulunmaktadır.

Bu sözleşmenin tamamında yer alan koşullara uymayanların üyeliklerini sonlandırma, web sayfasına erişimlerini kısıtlama tamamen web sitesinin inisiyatifindedir. Özellikle yasalara uygun olmayan faaliyetler, şiddet, hakaret içerikli mesajların paylaşılması, web sayfası içeriğinin kopyalanması ya da telif hakkını ihlal edici biçimde belirli kısımların izinsiz alıntılanması gibi durumlarda kullanıcılar yapacaklarından sorumludur. Site böyle bir durumda konuyla alakalı hakkını yasalar önünde arayacağını beyan eder.

Varsa satışı olan ürünler ve hizmetler haricinde aksi belirtilmediği durumlarda web sayfamızın ziyaret edilmesi ücretsizdir. Eğer üyelik ve satın alma gibi işlemler yapılıyorsa bunlarla alakalı sitede gezintiye devam etmek ve ürün/hizmet satın almak kullanıcının sorumluluğundadır.

Web sayfamızı ziyaret eden veya üye olan kimseler kullanıcı adı ve şifrelerini kendileri saklamak durumundadır. Bunların çeşitli mecralarda paylaşılması neticesinde olabilecek potansiyel hak kayıpları kullanıcının sorumluluğundadır. Web sitesi hiçbir durumda kullanıcının şifresini talep etmez. Kart bilgileri ya da banka bilgileri gibi konularla alakalı hiçbir şekilde en ufak bilgi talep edilmez. Kredi kartı bilgileri hiçbir durumda sayfamız tarafından bilinmez ve tarafımızdan saklanmaz. Eğer web sayfası üzerinden ürün/hizmet satılıyor ise firmamızın ödemeye aracılık etmesi söz konusu değildir. Bunlar Master Pass altyapısında bizimle ilgili olmayacak biçimde kredi kartı işlem sağlayıcısı tarafından saklanmaktadır. Bizim bu bilgilerin bir kısmına ya da tamamına erişimimiz hiçbir durumda söz konusu değildir.

Web sayfamızda güncel teknolojiler kullanılmakta ve kullanıcıların bilgi güvenliğini sağlamak adına en yeni sistemler kullanılmaktadır.

Web sayfasının kullanılması, gerçek kişiler tarafından kullanım ve tüzel kullanım için sadece yetişkin bireyler tarafından uygundur. Kullanıcı bu şartları sağladığını kabul etmiş sayılır. 18 yaşından küçük bireylerin web sayfamızda gezinti yapması önerilmez. Ayrıca bu yaşın altında olan bireyler olursa verileri toplanmaz.

Kullanıcıların çıkarları ya da tüm hakları yalnızca kendilerine aittir. Bu tür hak ve kazançların başkalarına aktarılması mümkün değildir. Böyle bir durum tespit edildiğinde web sitesi bunları iptal etme hakkında sahiptir.

 

 

1.1. İnternet Sayfasındaki Hizmetler

İnternet sayfamızda yer alan hizmetlerin kullanımı neticesinde bu sözleşmede yer alan hükümleri kabul etmiş sayılırsınız. Üyelik gerektiren kısımları kullanıyorsanız kendi bilgilerinizin gizliliğine dikkat ediniz. E-posta şifrenizi, kredi kartı bilgilerinizi, kimlik bilgilerinizi ve bunun gibi şahsınıza ait bilgileri kesinlikle hiç kimseyle paylaşmayınız. Web sayfasının belirli bir yerine bu bilgileri kesinlikle yazmayınız. Web sayfası yöneticileri yukarıda belirtilen bilgileri hiçbir durumda sizden istemez.

Üyelik bilgileri için yalnızca e-posta adresiniz, telefon numaranız, ad-soyad gibi bilgiler talep edilmektedir. Üçüncü şahıslar adına üye olmanız mümkün değildir. Her kullanıcı yalnızca kendisi adına işlem yapabilir. Eğer sitemizdeki kullanıcı adı veya şifre hakkında sorun yaşarsanız bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

1.2. İnternet Sitesinin Kötü Amaçlı Kullanılmasını Engelleme ve Telif Hakları

Kullanıcılar web sitesinin bilgi alışverişi ve eğer varsa ürün/hizmet satın alma konularında kolaylık amacıyla kullanımını kabul eder. Kötü amaçlı kullanım ve web sitesine karşı zarar verebilecek davranış ve eylemlere izin verilmez.

Yasalara uygun olmayan paylaşımlara ve üçüncü kişilerin bilgilerinin paylaşımına izin verilmez.

Spam yapan ya da çeşitli virüsler ile sayfaya zarar vermeye çalışanların erişimine izin verilmez.

Web sitesinin içeriğinde yer alan tüm fotoğraf, tasarım ve makale içeriklerinin tamamı web sayfasına aittir. Kullanıcılar bunları inceleyebilir ya da okuyabilir. Ancak kullanıcı bunları izinsiz kullanmayacağını beyan eder. Ayrıca web sayfasına eklenmesi gereken bilgi, doküman ya da fotoğraflarda kullanıcı telif haklarını ihlal eden içerikleri eklemeyeceğini beyan eder.

Web sayfası sahipleri, çalışanları ya da herhangi bir insana yönelik olarak hakaret, iftira ve aşağılayıcı davranışlarda bulunanların siteyi kullanılmasına izin verilmez. Her birey bu hususta yapacaklarından dolayı Türkiye Cumhuriyeti yasalarına karşı sorumludur.

 

1.3. Garantiden Feragat ve Hizmet Sürekliliğinin Garanti Edilmesinden Feragat

Web sitesinin kullanımı neticesinde ortaya konulacak hizmetlerin sorunsuz olacağı, zamanında yerine getirileceği, bilgilerin kesin olarak doğruluğu veya güvenliğin garanti edildiği manasına gelmeyeceğini önemle vurgulamak isteriz. Burada sitenin hiçbir mesuliyeti ya da garantisi söz konusu değildir. Burada bilgiler olduğu gibi veya var olduğu sürece esasına dayanmaktadır. Elbette diğer yasal haklarınız (varsa ürün/hizmet satın alma sonucu ortaya çıkan mağduriyetler gibi) saklıdır. Burada ifade edilen web sayfasının size sorunsuz bir deneyim sunma, doğru ve güvenli bilgi aktarma veya hizmet süresinin taahhüt edilmesi gibi konularla alakalı garanti vermediği kıstasıdır. Kullanıcının web sitesi kaynaklı olası sorun yaşaması durumunda hak kaybına uğraması neticesinde meydana gelebilecek kayıplarla alakalı www.tezofis.com web sitesinin hiçbir garantisi bulunmaz.

Ayrıca web sitesi faaliyetlerinin bir kısmını ya da tamamını dilediği anda tek taraflı sonlandırma hakkına sahiptir. Kullanıcılara karşı süreklilik ya da hizmetin belirli bir süre garanti edilmesi söz konusu değildir. Web sayfası dilediği anda ve dilediği biçimde hizmetlerde tek taraflı değişiklik yapma veya tamamen sonlandırma haklarına sahiptir. Eğer internet sitesi hizmetin tamamını ya da bir kısmını sonlandırırsa kullanıcı bu konuda hiçbir hak ve kazanç talep edemez, varsa kayıplarını talep edemez.

 

1.4. Diğer Sitelerle Bağlantılar

Web sayfasında ticari ilişki içerisinde olunan diğer işletmeler, farklı web sayfaları ya da iş ilişkisinde olunan diğer internet siteleri ile linkler (çeşitli bağlantılar) vasıtası ile bağlantı olabilir. Site, bu bağlantılar neticesinde ulaşılan internet sayfalarıyla alakalı hiçbir sorumluluk kabul etmez. Olabilecek problemler karşısında sorumlu tutulamaz. Ziyaret edilecek diğer sitelerle alakalı sorumluluk hiçbir durumda kabul edilmez. Kullanıcının bu siteleri ziyaret edip etmemesi kendi sorumluluğundadır.

 

1.5. Kullanıcı Bilgilerinin Doğruluğu

Web sayfamızı kullanmaya devam ettiğinize göre kullanıcı sözleşmesini kabul ettiğiniz anlaşılmaktadır. Kullanıcı web sayfasında paylaştığı bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğunu kabul etmektedir. Eğer bu bilgilerde değişiklik söz konusu olursa bunları siteye iletmekle yükümlüdür. Bu bilgilerin web sayfamız tarafından işlenmesi ve yalnızca firma içerisinde çeşitli amaçlarla işlenmesini kabul etmiş durumdasınız (pazarlama faaliyetleri, daha iyi bir deneyim sunulması, işletme içi süreçlerin yönlendirilmesi veya alternatif ürünler/hizmetler sunulması gibi konularda).

 

1.6. Hizmet Koşulları ve Web Sayfasındaki Olası Değişiklikler

Web sayfası dilediği anda hizmet koşullarını tek taraflı olarak değiştirme hakkına sahiptir. Aynı şekilde site yetkilileri, web sayfasında sunulan hizmetler, tasarım ya da hizmet çeşitliliği gibi konularla alakalı olarak değişiklik yapabileceğine dair haklarını saklı tutmaktadır. Bunlar için sitenin tek taraflı hakları bulunduğunu ve hiçbir şekilde kullanıcı onayı gerektirmeden uygun gördüğü değişiklikleri yapabileceğini kabul etmiş olmaktasınız.

 

1.7. Yorumlar ve Öneriler

Kullanıcılar web sayfası içerisinde uygun kısımlarda eğer varsa yorum, görüş, fotoğraf ve önerilerini paylaşabilir. Böyle bir paylaşım söz konusu ise iletilen düşünce ve fikirler ilgili kullanıcıyı bağlamaktadır. Bu düşünceler, dokümanlar ya da tüm kullanıcı yorumları ve önerilerinden dolayı web sitesi sorumlu tutulamaz. Web sitesi söz konusu bilgileri kullanabilir, işleyebilir, görüntüleyebilir veya uygun gördüğü biçimde yararlanabilir. Bunları yaparken gizlilik ve kişisel verilerin kullanılmasına dair kanunda belirtilen kurallara uyacağını web sayfası kabul eder. Ayrıca web sitesinin görüş ve önerileri kabul etmek ya da reddetmek gibi hiçbir biçimde sorumluluğu bulunmamaktadır.